bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2133

Śmieci w Białej, bo nie ma koszy

Jak co roku klub wędkarski Renegat Fishing Team zaprosił bielszczan do sprzątania rzeki Białej. Podczas ekologicznej akcji z popularnej Białki wyłowiono około 1,5 tony śmieci.

W sprzątaniu rzeki udział wzięło udział 55 osób, zebrano około 1,5 tony śmieci. - Zauważyliśmy, że poprzednie akcje, w których z wody wyjęto śmieci wielkogabarytowe, w latach bieżących sprawiły, że zbieramy śmieci mniej i są to raczej odpadki wrzucane przez przechodniów i osoby odpoczywające nad brzegami - mówi prezes klubu Renegat Wojciech Duraj.

Wiosenne sprzątanie Białej - 12.04.2014 · fot. Renegat Fishing Team


Wędkarze zwrócili uwagę, że wzdłuż nowych ścieżek rowerowych, które ciągną się wałami rzeki, brakuje koszy na śmieci. - Nie stwierdziliśmy żadnych koszy wzdłuż ulicy Grażyńskiego, która aż się o to prosi. Podobnie Mikuszowice Krakowskie i ścieżka wzdłuż Białej od Kościoła św. Barbary aż pod "Starą Szmergielnię" - informuje prezes Renegata.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.