bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4146

Podpalacz zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji III wspólnie ze strażakami z Bielska-Białej zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg podpaleń budynków gospodarczych w Starym Bielsku i innych dzielnicach Bielska-Białej.

Od około miesiąca w dzielnicy Stare Bielsko płonęły budynki gospodarcze, stodoły i szopy wraz ze znajdującym się tam wyposażeniem, m.in. 4 lutego spłonęła stodoła przy ul. Św. Stanisława, dwukrotnie 10 i 21 marca przy bielskiej ulicy Andersa, 25 marca przy ul. Cieszyńskiej. Pomimo wysiłków strażaków zabudowania spłonęły niemal doszczętnie.

pożar stodoły
Pożar budynku gospodarczego przy ul. Cieszyńskiej · fot. bielsko.info


Ponadto strażacy nieustannie otrzymywali zgłoszenia o innych podpaleniach. Płonęły altany, opuszczone budynki, kosze na śmieci, śmietniki, trawy, a także cysterna w bazie transportowej przy ul. Trakcyjnej. Śledczy podejrzewali, że pożary to efekt świadomych podpaleń. Zaczęli dokładnie przyglądać się całej sprawie.

Przeprowadzona została szczegółowa ekspertyza i dokładne oględziny miejsc, w których doszło do pożarów. Rozpoczęto również obserwację tego rejonu. W miejsca gdzie dochodziło do pożarów skierowano dodatkowe patrole, zarówno umundurowanie jak i operacyjne. Przeprowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z podpaleniami może mieć 25-letni bielszczanin.

podpalacz
Cysterna, która spłonęła w wyniku podpalenia · fot. KMP Bielsko-Biała


Sprawca został zatrzymany dzięki ścisłej współpracy ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Przyznał się do podpaleń i szczegółowo wyjaśnił ich okoliczności w czasie prowadzonej wizji lokalnej. Dlaczego mężczyzna wywoływał pożary wykaże prowadzone w tej sprawie śledztwo. Prokurator przedstawi mu zarzuty sprowadzenia zdarzeń mających postać pożarów zagrażających mieniu wielkich rozmiarach. Za czyny te grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzje o jego dalszym losie podejmie prokuratura i sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.