bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2014
  • 2 marca 2014
  • wyświetleń: 4183

Poczekamy dłużej na wykonawcę

Epopeja związana z budową ekspresówki z Bielska-Białej do Żywca ciągle zmienia scenariusz. Niedawno informowaliśmy, że jest szansa na ukończenie drogi w 2014 roku. Przeciągająca się procedura przetargowa spowodowała, że najwcześniej prace zostaną ukończone w 2015 roku.

Reklama

Na przełomie roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozwiązała umowę z wykonawcą drogi ekspresowej S-69 - konsorcjum firm Polimex-Mostostal. Powód? Nierealizowanie harmonogramu robót oraz niestosowanie się do wykonywania poleceń inżyniera kontraktu.

Niedokończone prace przy S69 w Wilkowicach · fot. ab / bielsko.info


Jednocześnie 2 stycznia zostało wszczęte postępowanie przetargowe na: "Kontynuację budowy drogi ekspresowej S-69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek Węzeł Mikuszowice (Żywiecka/Bystrzańska) - Żywiec". Przetarg miał zakończyć się 26 lutego, jednak GDDKiA zmieniła datę i otwarcie kopert odbędzie się trzy tygodnie później.

Po rozpoczęciu robót nowy wykonawca będzie miał 9 miesięcy na dokończenie prac. Wszystko wskazuje na to, że zakończą się one najwcześniej w pierwszym kwartale 2015 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.