bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1932

Ćwierć miliona na ferie zimowe

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2014 roku gmina Bielsko-Biała przeznacza środki na dofinansowanie wypoczynku zimowego dla dzieci spędzających ferie w mieście. W tym roku z budżetu miasta na ten cel przeznaczono kwotę ponad 225 tys. zł.

Dofinansowaniem objęto placówki oświatowe (14 szkół podstawowych, 3 gimnazja, 2 szkoły ponadgimnazjalne oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Placówki otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 182 tys. zł.

Dofinansowanie obejmuje: dożywianie, bilety MZK, PKS, PKP, wynajęcie autokaru, noclegi, bilety wstępu do kina, muzeum, na basen, itp. oraz zapewnienie kadry wychowawców. 17 złożonych wniosków dotyczy organizacji ferii w formie stacjonarnej, 3 w innej formie (obozy, wycieczki górskie). Z wypoczynku w placówkach oświatowych skorzysta 2206 uczniów.

lodowisko bielsko
W okresie ferii bilet ulgowy na lodowisko kosztuje 2 zł · fot. bielsko.info


Dodatkowe środki finansowe na organizację zajęć w ferie zimowe otrzymały także inne jednostki miejskie: Środowiskowe Centrum Pomocy - 10 tys. zł - dofinansowanie wypoczynku w 13 placówkach, Miejski Dom Kultury - 15 tys. zł. - dofinansowanie zimowisk prowadzonych w 10 placówkach, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych - 5 tys. zł, Książnica Beskidzka - 3 tys. zł, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji - 10 tys. zł.

Dofinansowanie ze środków przeznaczonych na wypoczynek dzieci i młodzież do biletów ulgowych na lodowiska i pływalnie w okresie ferii zimowych i wakacji wynosi 70 tys. zł.

Ze zorganizowanych form wypoczynku (zimowiska, obozy) skorzysta blisko 3000 dzieci. Niezależnie od tego dzieci spędzające ferie w mieście będą mogły korzystać z zajęć ogólnodostępnych oferowanych przez Książnicę Beskidzką oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.