bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2014
  • 10 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2597

Policja przejęła kontrabandę

Ponad 43 tysiące papierosów oraz 38 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej.

We wtorek wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem. W czasie kontroli mężczyzna nie potrafił ukryć swojego zdenerwowania. Jak się okazało nie bez przyczyny, bo w jego samochodzie policjanci odnaleźli kilkanaście litrów rumu i spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

kontrabanda
Podczas przeszukania odnaleźli 43 760 sztuk papierosów i 38 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni wspólnie z celnikami przeszukali posesję na obrzeżach miasta należącą do sprawcy. Podczas przeszukania odnaleźli 43 760 sztuk papierosów i 38 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na blisko 36.000 złotych.

Policjanci odnaleźli także dwa rowery pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży. Zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe oraz paserstwo, za co może trafić do więzienia na najbliższe 5 lat. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.