bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2013
  • 30 listopada 2013
  • wyświetleń: 7493

Stare kominy znikną z krajobrazu

Stare kominy oraz blok bielskiej elektrociepłowni mają być wyburzone. Kilka dni temu uroczyście przekazano do eksploatacji nowy blok ciepłowniczy.

kominy elektrociepłownia
Stare kominy znikną z krajobrazu miasta · fot. bielsko.tv


Nowy blok ciepłowniczy o mocy 50 MWe i 106 MWt w TAURON Wytwarzanie Oddział Zespół Elektrociepłowni Bielsko-Biała został zbudowany w oparciu o wysokosprawne technologie wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.

- Nowa jednostka charakteryzuje się wysokimi parametrami sprawnościowymi przy znacznie obniżonym oddziaływaniu na środowisko naturalne, podobnie jak inne - oddane w 2013 r. - bloki, m.in. biomasowe w Jaworznie (50 MW), Stalowej Woli (20 MW) i Tychach (40 MW) - mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

W porównaniu z jednostkami dotychczas pracującymi w Bielsku-Białej nowy blok będzie emitował o 90 proc. mniej dwutlenku siarki i prawie 25 proc. mniej dwutlenku węgla. Ponad 17-krotnie zmniejszy się emisja pyłu, a trzykrotnie tlenków azotu.

Prezydent Jacek Krywult był obecny na otwarciu nowego bloku. Jak informuje Radio Bielsko gospodarz miasta zapowiedział, że stara elektorciepłownia będzie kolejno wyburzana - najpierw kominy, potem chłodnie kominowe oraz cały stary blok.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.