bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2013
  • wyświetleń: 2597

Walki ze smrodem ciąg dalszy

Mieszkańcy okolic wysypiska nie mogą zaczerpnąć świeżego powietrza. Ich życie, to koszmar. Na szczęście walkę ze smrodem maja podjąć... Niemcy. Kiedy? Nie wiadomo.

wysypisko śmieci, ZGO
Walki ze smrodem ciąg dalszy · fot. google.com


- Otrzymuję prośby i pytania mieszkańców, którzy wobec dramatycznej sytuacji są bezradni - mówi Andrzej Gacek, radny z Bielska - Białej. - Nierozwiązane problemy smrodu zostały pogłębione rekultywacją zamkniętego sektora pierwszego składowiska odpadów.

Mieszkańcy obawiają się, że będzie jeszcze gorzej. Zwłaszcza, że prezydent miasta nie zechciał spotkać się z bielszczanami. - Widocznie nie ma do przekazania optymistycznych informacji - domyśla się Gacek. - Moim zdaniem zamieszkanie w pobliżu śmierdzącego wysypiska jest koszmarem!

Tymczasem jak zapewniają władze miasta zarząd Zakładu Gospodarki Odpadami został zobligowany do jak najszybszego i definitywnego rozwiązania problemu.

- Zostały rozeznane doświadczenia podobnych zakładów w Niemczech i Austrii, które wskazują, że istnieją skuteczne rozwiązania technologiczne - informuje Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - W chwili obecnej trwa tłumaczenie dokumentacji technicznej instalacji celem wysłania zapytania ofertowego do firmy inżynieryjnej w Niemczech, która podjęłaby się kompleksowego doradztwa w tej sprawie.

Jak dodaje, mieszkańcy są w wystarczający sposób informowani o problemie oraz o realizowanych przez spółkę działaniach.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.