bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2013
  • wyświetleń: 3744

Nowy plac zabaw przy SP nr 17

Nowy plac zabaw powstał przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 17 w Bielsku-Białej. 13 listopada jego symbolicznego otwarcia dokonał prezydent Jacek Krywult.

Reklama

plac zabaw
Nowy plac zabaw przy SP nr 17 · fot. UM Bielsko-Biała


Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Realizację rządowego programu „Radosna szkoła” rozpoczęto w roku szkolnym 2009/2010. Jego podstawowym celem jest przystosowanie szkół do spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie.

W latach 2009-2014 każda szkoła może otrzymać wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych oraz na utworzenie lub modernizację szkolnych placów zabaw. Warunkiem przystąpienia do budowy jest zapewnienie przez organ prowadzący wkładu własnego, stanowiącego co najmniej 50% wartości zadania.

Nowy plac zabaw przy SP nr 17 · fot. UM Bielsko-Biała


Do tej pory na terenie Bielska-Białej powstało w ramach programu "Radosna szkoła" 9 placów zabaw, a 25 szkół otrzymało dofinansowanie do zakupu pomocy dydaktycznych. Łącznie Gmina pozyskała w ramach tego rządowego projektu ponad milion złotych.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.