Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2013
  • 12 października 2013
  • wyświetleń: 1765

Debata o edukacji seksualnej

Za nami:

Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko-Żywieckiej jest współorganizatorem sympozjum naukowego, w którym specjaliści będą debatować na temat edukacji seksualnej.

edukacja seksualna


Edukacja seksualna, ale jaka? - pod takim tytułem 12 października odbędzie się w Bielsku-Białej sympozjum naukowe. Udział w spotkaniu - adresowanym głownie do nauczycieli, wychowawców, księży, katechetów i środowisk oświatowych - wezmą m.in. naukowcy, prawnicy oraz obrońcy życia i rodziny.

- Na pewno nie może być ograniczona jedynie do kształtowania pewnej, jednej sfery człowieka, jaką jest sfera fizyczna. Ta sfera jest bardzo ważna, ale zredukowanie wychowania do życia w rodzinie tylko do jednej z dziedzin życia człowieka, do jednej ze sfer życia rodzinnego i małżeńskiego, to wielki błąd - dodaje i przypomina, że wciąż podejmowane są próby wprowadzania do szkół złej, demoralizującej edukacji seksualnej, a media często podają nieprawdziwe informacje nt. właściwego wychowania dzieci i młodzieży.

Zdaniem duchownego osoby realizujące przedmiot wychowania do życia w rodzinie powinny być wszechstronnie przygotowane do tego zadania, dlatego warto troszczyć się o ich dobre, profesjonalne przygotowanie.

- Ta dziedzina jest tak trudna, że wymaga niesamowicie dobrego, sumiennego przygotowania. Tego przedmiotu, tę sferę wychowawczą mogą rozwijać tylko osoby bardzo kompetentne - podkreśla kapłan.

Wśród prelegentów bielskiego sympozjum będą: prof. dr hab. Franciszek Adamski, mgr Teresa Król, mec. Zbigniew Cichoń, dr Szymon Czarnik i dr inż. Antoni Zięba. Po zakończeniu sympozjum zaplanowano dyskusję.

Aby wziąć udział w bezpłatnym sympozjum w Bielskim Centrum Kultury, należy wypełnić formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie www.pro-life.pl/?a=pages&id=262.

Organizatorami spotkania są: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka oraz Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko-Żywieckiej.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.