bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2013
  • wyświetleń: 6197

Wyremontują perony dworca PKP

Jeszcze w tym roku Dworzec Główny w Bielsku-Białej, a konkretnie jego perony, zyska nowy blask. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w trakcie rozstrzygania przetargu na wykonanie inwestycji.

dworzec, PKP, główny, pociąg, kolej, tory
Perony Dworca Głównego w Bielsku-Białej


Dworzec kolejowy w Bielsku-Białej to jedna z najcenniejszych wizytówek naszego miasta. Obiekt przeszedł gruntowny remont na przełomie XX i XXI wieku. Podczas prac odkryto zabytkowe polichromie, które można podziwiać w głównym holu dworca.

Niestety remont dworca kolejowego nie objął peronów, których stan pozostawia wiele do życzenia. Dopiero po kilkunastu latach spółka PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiła wyremontować platformy.

Prace rozpoczną się w czwartym kwartale 2013 roku. Roboty obejmą remonty czterech peronów: nr 1a, nr 1, nr 2 oraz nr 3. Każdy z peronów otrzyma nowe posadzki, wyremontowane zostaną również zadaszenia wiat. PKP PLK przewiduje również montaż nowego systemu informacyjnego.

Według warunków zamówienia prace remontowe powinny zakończyć najpóźniej 13 grudnia 2013 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.