bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2013
  • 16 września 2013
  • wyświetleń: 7302

Nie lubimy mieszkać w Bielsku?

Zdecydowana większość bielszczan nie jest zadowolona z miejsca swojego zamieszkania. Tak wynika z wstępnych wyników badań znanego profesora Janusza Czapińskiego.

3 maja
Nie lubimy mieszkać w Bielsku? · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Badania pt. "Diagnoza społeczna" są prowadzone od kilkunastu lat. Zespół pod przewodnictwem prof. Janusza Czapińskiego sprawdza nastroje oraz jakość życia Polaków. Raporty publikowane są co dwa lata.

Jedno z wielu ankietowych zagadnień dotyczy zadowolenia z życia we własnym mieście. Okazuje się, że w tegorocznych badaniach (przeprowadzone w marcu i kwietniu) w zdecydowanej większości przypadków mieszkańcy Bielska-Białej odpowiadali negatywne na postawione pytanie. Zaledwie 5,81 proc. mieszkańców naszego miasta jest zadowolonych z życia w stolicy Podbeskidzia. Lepiej w swoich miastach czują się m.in mieszkańcy Radomia i Wałbrzycha.

Podobnie jak w 2011 roku najlepiej swoje miasto ocenili gdynianie. Blisko połowa respondentów z Gdyni jest zadowolona z życia we własnym mieście.

Warto wspomnieć, że dwa lata temu liczba osób zadowolonych z życia w Bielsku-Białej była trzykrotnie wyższa.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.