bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 1819

Pożar: przypadkowy bohater

Przypadkowy przechodzień pomógł 62-letniej kobiecie, która uciekła przed pożarem na balkon. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Bielsku-Białej.

Paliło się w mieszkaniu na pierwszym piętrze 4-kondygnacyjnego bloku przy ul. Jesionowej na os. Kopernika. Straż pożarną ok. godz. 19:00 zaalarmowali ludzie z sąsiednich lokali.

Lokatorka mieszkania uciekła przed ogniem na balkon, była bardzo zdenerwowana. Jak relacjonują strażacy, przypadkowy świadek dwudziestokilkuletni mężczyzna wdrapał się do przerażonej kobiety i został z nią aż do przyjazdu PSP. "Uspokajał ją, dodawał otuchy"- strażacy byli pod dużym wrażeniem czynu mężczyzny. Potem oboje zostali ewakuowani przez straż pożarną za pomocy drabiny mechanicznej. 62-latka z objawami zatrucia dymem została zabrana do szpitala.

W akcji uczestniczyły 4 zastępy strażaków, na miejscu była policja, pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne. Spłonął jeden pokój wraz z wyposażeniem. Przyczynę pożaru będzie ustalał biegły z zakresu pożarnictwa.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.