Wiadomości

  • 11 lipca 2013
  • 15 lipca 2013
  • wyświetleń: 4399

Big Jump nad rzeką Białą - wideo

W minioną niedzielę na Starym Kontynencie miała miejsce akcja Big Jump. Podobnie jak w poprzednich latach ekolodzy weszli również do rzeki Białej w stolicy Podbeskidzia.

Tradycyjnie wielki skok do wody w naszym mieście miał miejsce w rzece Białej na wysokości ulicy 11 Listopada. Mimo chłodnej wody do popularnej "Białki" weszło kilkanaście osób, wśród których znajdowali uczestnicy międzynarodowych rezydencji artystycznych Beyond Time 2013.Głównym celem Big Jump jest pokazanie społecznego poparcia dla czystych rzek. Od 2005 roku akcja przyciąga coraz więcej osób, które gromadzą się nad akwenami w całej Europie.

W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja w ramach programu edukacji ekologicznej - Zaadoptuj rzekę (w latach 2005 - 2013 zaadoptowano 670 rzek i akwenów w ponad 1050 miejscach). Do celów projektu należy rozwijanie i pielęgnowanie wartości przyrodniczych, kulturowych i społecznych polskich rzek.

Ariel Brończyk, BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.