bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 listopada 2010
  • wyświetleń: 3163

Podsumowano akcję Znicz 2010

W trakcie czterodniowej akcji Znicz 2010 nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało blisko 600 policjantów. W tym czasie na bielskich drogach odnotowaliśmy trzy wypadki, w których jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Doszło do 39 kolizji. Policjanci zatrzymali dwunastu nietrzeźwych kierowców.

Do wszystkich trzech wypadków doszło w sobotę. Jeden z nich, do którego doszło na drodze krajowej nr 1 w Bielsku-Białej, okazał się tragiczny w skutkach.

Przed południem na bielskiej ulicy Michałowicza, nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek, w którym ucierpiał pieszy. 37-letni kierowca forda escorta uderzył w tył jadącego przed nim poloneza, którym kierował 58-letni bielszczanin.

Siła uderzenia była tak duża, że polonez potrącił przechodzącego przez oznaczone przejście, 54-letniego pieszego. Poszkodowany doznał złamania nogi. Przewieziono go do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda miał we krwi prawie 3,5 promila alkoholu.

W Pisarzowicach na ulicy Bielskiej, 14-letni motorowerzysta podczas skrętu w lewo zderzył się fordem focusem. Na skutek wypadku kierowca jednośladu doznał złamania barku. Po zaopatrzeniu w szpitalu zwolniono go do domu.

Podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" odnotowaliśmy dwa wypadki, w których rannych zostało sześć osób. Doszło do 34 kolizji drogowych, a z dalszej jazdy wyeliminowano trzech nietrzeźwych kierowców.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.