bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1833

Harcerze udzielą pierwszej pomocy

Za nami:

W dniach 6-7 kwietnia na terenie Bielska-Białej odbędą się IX Chorągwiane Zawody z Pierwszej Pomocy. Organizatorami są instruktorzy Hufca Beskidzkiego, a także Chorągwi Śląskiej ZHP.

harcerze
Harcerze udzielą pierwszej pomocy · fot. UM Bielsko-Biała


W zawodach weźmie udział 13 patroli czteroosobowych. Będą one miały charakter gry terenowo-miejskiej składającej się z kilkunastu punktów rozmieszczonych na teranie całego miasta. Zadania, które czekają na uczestników będą zróżnicowane i będą wymagały wykazania się szerokim wachlarzem umiejętności ratowniczych.

Zawody te po raz pierwszy odbyły się w Chorzowie w 2003 roku. Od tego czasu stały się cykliczną imprezą na terenie Śląska. Głównym celem tej akcji jest propagowanie idei niesienia pierwszej pomocy, zarówno wśród uczestników, jak też obserwatorów zmagań.

To właśnie podczas nich uczestnicy udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym realistycznie pozorowanych zdarzeń, co pozwala na wyrobienie większej pewności siebie i zdecydowania, a to z kolei może okazać się niezbędne w sytuacji faktycznego zagrożenia.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.