bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2013
  • wyświetleń: 2724

Ślisko na drogach, karambol na S-1

Nocą w Beskidach spadło ponad 10 cm śniegu. Panuje minusowa temperatura. Drogi są śliskie i oblodzone. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Bielsko-Biała, Andersa, zima, śnieg, droga
Zima znacznie utrudnia życie kierowcom w naszym regionie · fot. jedynak


Około 6.20 na drodze S-1 w Bielsku-Białej doszło do dwóch kolizji, w których uczestniczyło aż sześć pojazdów. Do zdarzenia doszło przy wyjeździe z miasta na pasie prowadzącym w kierunku Cieszyna. W obu przypadkach przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Kierowca Audi na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w jadącego przed nim Forda. Do szpitala trafili obaj kierujący i pasażerka jednego z pojazdów.

Niemal w tym samym czasie, około 50 metrów wcześniej, doszło do kolejnej stłuczki, w której uczestniczyły cztery samochody. Jadący w tym samym kierunku kierowca Seata zauważył wcześniejsze zderzenie pojazdów i zaczął gwałtownie hamować. Wyhamować nie zdążyły już niestety jadące za nim pojazdy: Seat, Citroen i Fiat, wjeżdżając kolejno jeden w drugiego.

Do szpitala przewieziono kierującą Fiatem. Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń, oprócz lekkich potłuczeń, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Na czas usuwania skutków kolizji panowały utrudnienia w ruchu. Ruch w kierunku Cieszyna odbywał się jednym pasem. Tuż przed 8.00 ruch został całkowicie udrożniony.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.