Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2013
  • 27 marca 2013
  • wyświetleń: 4892

Wiec protestacyjny na Pigalu

Około pół tysiąca związkowców wzięło udział w wiecu protestacyjnym na placu Chrobrego, zorganizowanym przez Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność.

solidarność
Wiec protestacyjny na Pigalu · fot. ab / bielsko.info


Mimo mroźnej pogody związkowcy licznie zebrali się na placu Chrobrego, aby dać swój sprzeciw polityce rządu koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obok związkowców z Bielska-Białej na wiecu zameldowali się pracownicy firm z Cieszyna, Skoczowa, Czechowic-Dziedzic, Oświęcimia, Żywca.

- My, mieszkańcy Podbeskidzia, zebrani na manifestacji, zorganizowanej przez Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność", wyrażamy nasze pełne poparcie dla akcji strajkowej, przeprowadzonej dzisiaj przez związki zawodowe w regionie śląsko-dąbrowskim. Popieramy postulaty strajkujących, które dotyczą nas wszystkich - zaznaczyli w specjalnej rezolucji związkowcy Solidarności.

Trwający godzinę wiec odbył się w spokojnej atmosferze. Jedynym incydentem było zablokowanie przez prawicowego działacza - Rajmunda Polaka - wystąpienia reprezentantki posła Ruchu Palikota, Andrzeja Górczyńskiego.

Wiec protestacyjny na Pigalu · fot. ab / bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.