bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2013
  • 17 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5544

Skarbówka przenosi się do Sfery

Za nami:

Pracownicy urzędów skarbowych przenoszą się do centrum handlowego.

Sfera, centrum handlowe, sklepy,
Skarbówka przenosi się do Sfery · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


- W bielskiej galerii Sfera przez dwa dni będziemy elektronicznie pomagać mieszkańcom rozliczać się z podatku za poprzedni rok - mówi gość Radia Bielsko Teresa Zejma, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej.

Ministerstwo finansów chce w ten sposób przekonać ludzi do składania deklaracji PIT przez internet. Teresa Zejma wylicza korzyści płynące z tej formy rozliczania się. - Podatnik szybciej otrzyma zwrot, ma pewność że jego zeznanie jest sprawdzone pod kątem rachunkowym oraz złożone poprawnie- nie będzie zeznania, na którym zapomnieliśmy się podpisać albo zastosowaliśmy zły limit - mówi urzędniczka.

To nowość. Rzadko kiedy urzędnik może w urzędzie usiąść z podatnikiem i wypełnić zeznanie - zauważa Zejma. W minionym roku "skarbówki" prowadziły akcję pod hasłem - omijaj urzędy skarbowe, teraz kampania idzie o krok dalej - pracownicy wychodzą z urzędu do ludzi.

Stanowiska komputerowe i urzędnicy pojawią się w bielskiej Sferze 18 i 19 kwietnia, w godzinach od 12:00 do 18:00. Nasz gość ma nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z tej akcji. Podkreśla, że trzeba się do tego przygotować.

- Siadając przed komputerem trzeba posiadać wszystkie informacje o swoich dochodach w minionym roku oraz znać przychód ze swojego poprzedniego zeznania podatkowego. Chodzi o bezpieczeństwo, żeby system rozpoznał, że ja to jestem ja, aby nikt się pod nas "nie podszył" - wyjaśnia nasz gość.

Coraz więcej podatników rozlicza się elektronicznie. W I urzędzie skarbowym w Bielsku-Białej swoje deklaracje złożyło dotychczas 40 proc. podatników. 21 proc. z nich zrobiła to przez internet. Deklarację PIT za poprzedni 2012 r. można składać do końca kwietnia.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.