bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2013
  • wyświetleń: 3845

Kara dla kierownika budowy

Kierownik budowy, na której doszło do zawalenia się fragmentu ściany jednego z budynków byłego browaru w Bielsku- Białej zostanie ukarany.

browar
Do zdarzenia doszło przy ul. Cieszyńskiej w sobotnie popołudnie · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


Nadzór budowlany ukarał mężczyznę mandatem za nieprzestrzeganie przepisów BHP w czasie rozbiórki i brak tablicy informacyjnej budowy w widocznym miejscu.

Dlaczego doszło do zdarzenia?! - Nie znamy przyczyny. Fragment muru runął prawdopodobnie ze starości. Być może był tam otwór okienny, ale tego nie możemy na dzień dzisiejszy sprawdzić. Dalsze postępowanie będzie prowadziła policja, ponieważ przygotowujemy wniosek w tej sprawie - mówi Maria Przybyła, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla Bielska- Białej.

Teren byłego browaru u zbiegu ulic: Cieszyńskiej i Browarnej, to 19 budynków. Prywatny właściciel, firma z Łodzi, ma pozwolenie na wyburzenie wszystkich obiektów, oprócz dwóch budynków, które mają zostać zabezpieczone. - Pełnomocnik właściciela zobowiązał się, że do 6. marca wykona zabezpieczenie obiektu i usunie gruz z chodnika - mówi Przybyła.

Rozbiórka dawnego browaru rozpoczęła się w listopadzie zeszłego roku, przerwano ją w styczniu. W minioną sobotę część ściany jednego z budynków runęła na chodnik. Na szczęście nikt tamtędy wtedy nie przechodził. Na miejscu była straż pożarna i policja.

Runęła ściana browaru · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Nieprzejezdny jest jeden pas ruchu na ul. Cieszyńskiej, na wysokości browaru. Odcinek nie jest długi, ale problemy na drodze pojawiają się kiedy minąć mają się tu większe pojazdy np. autobus z samochodem osobowym.

Zakład przy ul. Browarnej założyło 3 przedsiębiorców po koniec XIX w. Piwo produkowano w tym miejscu do 1996 roku. Obiekt nie jest w całości wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.