Wiadomości

  • 31 maja 2024
  • wyświetleń: 1008

Strach przejść przez ulicę Wyzwolenia. Mieszkańcy apelują o przejścia dla pieszych

"Obawiają się o swoje życie oraz życie swoich dzieci, mają trudności z dotarciem do sklepu, przystanków autobusowych oraz centrum Hałcnowa". Mieszkańcy tego rejonu miasta apelują o wyznaczenie przejścia dla pieszych na Wyzwolenia.

pasy, przejście dla pieszych
Strach przejść przez ulicę Wyzwolenia. Mieszkańcy apelują o przejścia dla pieszych - zdj. ilustracyjne · fot. freeimages.com


Do bielskiego Ratusza trafił apel w sprawie budowy przejścia dla pieszych przy ulicy Wyzwolenia. W imieniu mieszkańców do władz miasta w tej sprawie zwróciła się radna Anita Szymańska.

- Proszę o pilną realizację budowy przejścia dla pieszych na ulicy Wyzwolenia w dzielnicy Hałcnów. Staramy się o realizację tego projektu od 2020 roku, kiedy to na wniosek Rady Osiedla Hałcnów ówczesny Radny Pan Bronisław Szafarczyk zwrócił się o wykonanie projektu. Projekt przejścia został zakończony jesienią 2022 roku. Projekt obejmuje budowę przejścia dla pieszych z wewnętrzną wyspą oraz fragmentem chodnika po stronie, gdzie obecnie znajduje się jedynie wąskie pobocze. Lokalizacja została wytyczona przy ulicy Wyzwolenia w rejonie budynków nr 477 i nr 487. Jest to bardzo ruchliwa droga, która generuje głównie intensywny ruch z Pisarzowic i Wilamowic - podkreśla przedstawicielka bielszczan.

I jak podkreśla, "droga w tym rejonie jest bardzo niebezpieczna, szczególnie ze względu na łuk, który ogranicza widoczność".

- Przejście zostało zaprojektowane na bardziej prostym odcinku drogi, co znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych. Cały rejon jest trudny komunikacyjnie. W sąsiedztwie znajduje się ulica Krzemionki, która również czeka na budowę chodnika i ronda. W związku z tym cały ruch ulicą Wyzwolenia w kierunku centrum miasta rozkłada się na dwa kierunki dopiero za wskazanym fragmentem - dalej ulicą Wyzwolenia i na ulicę Krzemionki. Mieszkańcy mają ogromne problemy z przekroczeniem jezdni ze względu na ciągły potok ruchu. Obawiają się o swoje życie oraz życie swoich dzieci, mają trudności z dotarciem do sklepu, przystanków autobusowych oraz centrum Hałcnowa. Przekraczanie jezdni w różnych miejscach stwarza niebezpieczne sytuacje, gdy kierowcy widzą pieszych często w ostatnim momencie - opisuje.

Dlatego - w związku z tym, że projekt przejścia dla pieszych jest już gotowy - radna zaapelowała o włączenie jego realizacji do planu inwestycji miasta.

- Budowa przejścia znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców tego rejonu. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku i podjęcie działań na rzecz realizacji tego niezbędnego projektu - podkreśliła Szymańska.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.