bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2013
  • wyświetleń: 1583

Pianista zasłużył na wyróżnienie

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli uchwałę o wpisaniu Zdzisława Tanewskiego do Księgi Zasłużonych dla Miasta Bielska-Białej.

Reklama

tanewski
Zdzisław Tanewski · fot. UM Bielsko-Biała


Z wnioskiem o wpis wystąpili przedstawiciele Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, Beskidzkiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku-Białej oraz wychowankowie Zdzisława Tanewskiego.

Zdzisław Tanewski jest wybitnym nauczycielem gry na fortepianie. Ponad 40 lat pracował w Bielskiej Szkole Muzycznej. Wychował wielu pianistów znanych w kraju i zagranicą, a także wielu pedagogów uczelni wyższych jak i szkół muzycznych. Swoją działalność pedagogiczną i artystyczną przyczynił się do umuzykalnienia naszego miasta. Przez wiele lat związany był z Związkiem Harcerstwa Polskiego jako organizator i opiekun drużyny zuchowej „Wiolnki”.

Za swoją działalność otrzymał wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.