Wiadomości
- 27 kwietnia 2024
- 29 kwietnia 2024
- wyświetleń: 3822
[FOTO] Złodziej recydywista w rękach bielskich policjantów. W ostatnich tygodniach dokonał serii kradzieży
W ciągu ostatnich tygodni w Bielsku-Białej seria włamań do mieszkań i domów mąciła spokój mieszkańców naszego miasta. Bielscy kryminalni ustalili i zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny.
St. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej poinformował, że od 10 do 22 kwietnia w naszym mieście doszło do serii włamań do mieszkań i domów. Łupem złodzieja padały głównie różnego rodzaju kosztowności, biżuteria oraz pieniądze. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji 22 kwietnia zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem.
Mężczyzna w trakcie jednej z kradzieży posunął się o krok dalej. W trakcie jednego z włamań dopuścił się rozboju na osobie zastanej w mieszkaniu.
Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
Z uwagi na fakt, że sprawca działał w tak zwanej recydywie, czyli powrócił do popełniania takich samych przestępstw, jakich dopuścił się w przeszłości, grozi mu surowa kara do 15 lat pozbawienia wolności.
- Przykład i sposób działania podejrzanego, którego przestępcza działalność została szybko zakończona przez bielskich mundurowych, skłania nas do przypomnienia Państwu, by zabezpieczać swoje domy i mieszkania. Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy tuż przed długim majowym weekendem - apeluje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.
- Pamiętajmy o tym, by nie informować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że opuszczamy swoje domostwo na weekend. Jeśli czujemy potrzebę dzielenia się relacją z wyjazdu, można to zawsze zrobić po wyjeździe. Warto również poprosić sąsiada, by uprzątnął materiały reklamowe zalegające na wycieraczce przed drzwiami do naszego mieszkania czy ewentualnie włączył oświetlenie wieczorem wewnątrz lokalu - dodaje st. sierż. Kocur.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









