Wiadomości

  • 27 kwietnia 2024
  • 29 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2845

[FOTO] Złodziej recydywista w rękach bielskich policjantów. W ostatnich tygodniach dokonał serii kradzieży

W ciągu ostatnich tygodni w Bielsku-Białej seria włamań do mieszkań i domów mąciła spokój mieszkańców naszego miasta. Bielscy kryminalni ustalili i zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny.

Złodziej recydywista w rękach bielskich policjantów. W ostatnich tygodniach dokonał serii kradzieży · fot. KMP Bielsko-Biała


St. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej poinformował, że od 10 do 22 kwietnia w naszym mieście doszło do serii włamań do mieszkań i domów. Łupem złodzieja padały głównie różnego rodzaju kosztowności, biżuteria oraz pieniądze. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji 22 kwietnia zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna w trakcie jednej z kradzieży posunął się o krok dalej. W trakcie jednego z włamań dopuścił się rozboju na osobie zastanej w mieszkaniu.

Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Z uwagi na fakt, że sprawca działał w tak zwanej recydywie, czyli powrócił do popełniania takich samych przestępstw, jakich dopuścił się w przeszłości, grozi mu surowa kara do 15 lat pozbawienia wolności.

- Przykład i sposób działania podejrzanego, którego przestępcza działalność została szybko zakończona przez bielskich mundurowych, skłania nas do przypomnienia Państwu, by zabezpieczać swoje domy i mieszkania. Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy tuż przed długim majowym weekendem - apeluje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

- Pamiętajmy o tym, by nie informować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że opuszczamy swoje domostwo na weekend. Jeśli czujemy potrzebę dzielenia się relacją z wyjazdu, można to zawsze zrobić po wyjeździe. Warto również poprosić sąsiada, by uprzątnął materiały reklamowe zalegające na wycieraczce przed drzwiami do naszego mieszkania czy ewentualnie włączył oświetlenie wieczorem wewnątrz lokalu - dodaje st. sierż. Kocur.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.