Wiadomości

  • 30 kwietnia 2024
  • 5 maja 2024
  • wyświetleń: 3938

Odnaleźli porzucony samochód, który okazał się kradziony. W środku było 200 000 złotych

Czechowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z grupy operacyjno-interwencyjnej oraz pies patrolowo-obronny Dragon w trakcie wykonywanych zadań służbowych, realizowanych na terenie stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna trafili na porzucony samochód Renault Thalia. Natychmiast została powiadomiona policja. Okazało się, że pojazd został skradziony wraz z gotówką w kwocie 200 000 złotych. Czynności w sprawie kradzieży auta i pieniędzy trwają.

Odnaleźli porzucony samochód. Okazało się, że skradziono go ze sporą ilością gotówki
Odnaleźli porzucony samochód, który okazał się kradziony. W środku było 200 000 złotych · fot. Straż Ochrony Kolei


Insp. Piotr Żłobicki z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei poinformował, że funkcjonariusze SOK zauważyli "podejrzanie pozostawiony samochód osobowy" w rejonie stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna w piątek 26 kwietnia po godzinie 8.00 .

- Granatowy Renault Thalia miał otwarte drzwi, a z tyłu pojazdu brakowało tablicy rejestracyjnej. To wzbudziło podejrzenia mundurowych. O wszystkim poinformowano Komisariat III Policji w Bielsku-Białej. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie skradzionych samochodów okazało się, że dzień wcześniej auto zostało skradzione z parkingu przy centrum handlowym Galeria SFERA wraz z gotówką 200 000 zł - dodał insp. Żłobicki.

Na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz policyjny pies tropiący. Do czasu prowadzenia oględzin przez techników kryminalistyki teren kolejowy cały czas był zabezpieczany przez funkcjonariuszy GOI SOK.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.