Wiadomości

  • 22 marca 2024
  • 24 marca 2024
  • wyświetleń: 1038

Oszukiwali "na policjanta". Przestępców zatrzymali bielscy mundurowi

Bielscy policjanci zatrzymali trójkę przestępców, którzy na spore sumy okradli seniorów metodą "na policjanta".

26-letni wandal doprowadzany do policyjnego aresztu
Zdj. poglądowe · fot. KMP Bielsko-Biała


Początkiem marca zatrzymana została 43-latka, która dokonała dwóch oszustw na terenie powiatu bielskiego i oświęcimskiego. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej nakazał ją tymczasowo aresztować na dwa miesiące.

Druga akcja zaprowadziła bielskich kryminalnych aż do Wrocławia.

- Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 27 i 33 lat, podejrzanych o oszustwa między innymi metodą „na policjanta”. W przypadku tego "duetu", sąd nie miał wątpliwości co do zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Już wstępnie ustalono, że podejrzani działali na terenie całej Polski i wykorzystując umiejętności socjotechniczne, a także w wielu przypadkach dobroduszność i zaufanie starszych osób, oszukali co najmniej dziesięć osób, na kwotę nie mniejszą niż pół miliona złotych. Policjanci, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, byli w stanie zatrzymać wyżej wymienionych podejrzanych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia st. asp. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Mundurowi nie wykluczają jednak dalszych zatrzymań w sprawie oszustw.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.