Wiadomości

 • 8 marca 2024
 • 10 marca 2024
 • wyświetleń: 8137

Jest kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta. Chce oddawać część pensji na cele społeczne

Na piątkowej (8 marca) konferencji prasowej poznaliśmy nazwisko kandydata na prezydenta Bielska-Białej z ramienia Trzeciej Drogi. Partia zaprezentowała także swoje listy do Rady Miejskiej.

Trzecia Droga zaprezentowała swoich kandydatów w wyborach - 8.03.2024 · fot. kr / bielsko.info


Kandydatem ugrupowania na prezydenta Bielska-Białej został Szymon Twardak. - Z Polską 2050 Szymona Hołowni jest związany od samego początku. W czasie pandemii organizował zbiórki dla oddziałów covidowych, potem dla oddziałów psychiatrii dziecięcej. Organizuje też zbiórki odzieży dla potrzebujących, a gdy wybuchła wojna spowodowana agresją rosyjską na Ukrainę zbierał sprzęt dla zarówno cywili jak i osób walczących. Jest znany z zaangażowania w sprawy środowiska, wspólnie interweniowaliśmy w sprawach ochrony naszych lasów miejskich - przedstawiał go poseł Mirosław Suchoń.

Twardak przedstawił kilka założeń programowych. Mówił o uczynieniu Bielska-Białej miastem zielonym i prowadzeniu aktywnego dialogu z Lasami Państwowymi. Chce zająć się także odkorkowaniem miasta, przez budowę wielopoziomowych parkingów na największych osiedlach - takich jak Beskidzkie, Karpackie czy Złote Łany. Wspominał też o likwidacji dzikich wysypisk śmieci na terenach zielonych.

Złożył też dwie deklaracje. - Na koniec najbliższe mojemu sercu - popatrzmy na miasto, jak bardzo jest "zabanerowane". To sporo kosztuje, a te pieniądze można by było wykorzystać na coś wartościowego i tak chcę zrobić. Zamierzam część swojej wypłaty prezydenckiej, około 50 tysięcy złotych w skali kadencji, przeznaczyć na różnego rodzaju zbiórki, instytucje charytatywne i projekty samorządowe. To kurs, którym chciałbym podążać, zamiast betonowania miasta - mówił kandydat Trzeciej Drogi na stanowisko prezydenta miasta.

Twardak zadeklarował również, że w przypadku jego wygranej zaproponuje objęcie stanowisk wiceprezydentek jego dwóm kontrkandydatkom - Małgorzacie Zarębskiej i Magdalenie Madzi. - One jeszcze o tym nie wiedzą, ale chciałbym, by tak było. Chciałbym, aby kobiety które nie wygrają wyborów na urząd prezydenta miały szansę sprawować tę funkcję. Pomagać, doradzać, bo znają doskonale potrzeby miasta - wyjaśniał.


Listy ugrupowania do Rady Miejskiej prezentują się następująco:

Okręg nr 1:
 1. Marek Kózka
 2. Malwina Górska
 3. Urszula Kruczek
 4. Grzegorz Martinek
 5. Zofia Janiak
 6. Barbara Ćwięczek
 7. Robert Sroka


Okręg nr 2:
 1. Ewelina Kliś
 2. Maria Łątka
 3. Maciej Pabis
 4. Kacper Środa
 5. Ryszard Jąkalski
 6. Bartosz Bajor
 7. Izabela Siubiak


Okręg nr 3:
 1. Zuzanna Niezabitowska
 2. Cecylia Borowska
 3. Marek Kowalczyk
 4. Martyna Micor
 5. Mateusz Krpeć
 6. Dariusz Gajewski
 7. Aleksander Beck


Okręg nr 4:
 1. Dominika Szturc-Suchoń
 2. Jan Dudek
 3. Angela Wojciechowska
 4. Maja Jaworska
 5. Jolanta Wolska
 6. Szymon Fiuk
 7. Sylwester Włodarczyk


Okręg nr 5:
 1. Katarzyna Adamiec
 2. Szymon Twardak
 3. Michał Chrobak
 4. Marta Knapik
 5. Michał Marzec
 6. Anna Dziedzic
 7. Szymon Kania


Przypominamy, że listy wszystkich komitetów ubiegających się o mandaty w Radzie Miejskiej, Radzie Powiatu Bielskiego czy Sejmiku Województwa Śląskiego znajdziecie w naszym serwisie wyborczym pod adresem bielsko.info/wybory

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.