Wiadomości
- 7 marca 2024
- 20 marca 2024
- wyświetleń: 2225
Droższy pobyt na izbie wytrzeźwień. Radni podjęli decyzję
"Pobyt" w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej będzie droższy. Radni decyzję w tej sprawie podjęli na wtorkowej (19 marca) sesji Rady Miejskiej.

Dotychczas wysokość opłaty wynosiła 390 złotych. Teraz wzrosła do 437,81 złotych - zmiana wynika z obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień.
W uzasadnieniu przyjętej uchwały czytamy:
"Uwzględniając przeciętny koszt pobytu osoby przyjętej do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej za okres poprzedzających trzech lat, który w każdym z lat 2021-2023 był wyższy, niż opłata obecnie obowiązująca, tj. 390 złotych, a średnio za lata 2021-2023 wyniósł 459 złotych, przedłożono niniejszy projekt uchwały w sprawie określenia wysokości opłaty za pobyt w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej określając w nim, że wynosi ona 437,81 złotych"
ZOBACZ TAKŻE
Jedni nadużywają alkoholu, inni za to słono płacą. 1,4 mln zł na skutki pijaństwa
Nietrzeźwi zakłócają porządek? Będą przenosiny "izby wytrzeźwień"?
Wiemy, na co trafiają miliony z opłat za alkohol
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Rzeka Biała bliżej mieszkańców? Propozycja stworzenia nadbrzeżnych tras rekreacyjnych
Ulica Szkolna do remontu? Pojawił się apel o kompleksową modernizację i miejsca parkingowe
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









