Wiadomości

  • 15 lutego 2024
  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 12117

Przebudowa Piastowskiej ruszy w połowie roku. MZD o planach na 2024

Trzy lata ma trwać przebudowa ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej. Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, prace rozpocząć się mają w połowie roku od robót przy infrastrukturze podziemnej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Słowackiego.

ul. Piastowska
ul. Piastowska · fot. MZD Bielsko-Biała


- Dzięki tej inwestycji zyskamy przebudowany odcinek drogi na długości około 2 km, powstaną 4 ronda, przebudowanych zostanie 17 skrzyżowań - mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś.

Zarząd czeka też na rozstrzygnięcie przetargu na rozbudowę ul. Brodzińskiego, który ma być finansowany z budżetu państwa - pisaliśmy o tym na naszym portalu.

Miejski Zarząd Dróg będzie też kontynuował rozbudowę ulic Kwiatkowskiego (w związku z budową wiaduktu nad LK 139), czy Pocztowej i Startowej. W planach jest też rozbudowa ul. Krzemionki i Schodowej, a także drogi dla rowerów i pieszych wzdłuż ul. Partyzantów. Ratusz będzie się też starał o środki unijne na rozbudowę infrastruktury rowerowej oraz inteligentnego systemu transportowego.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.