bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2013
  • wyświetleń: 1425

Ćwierć tony zużytych baterii

250 kg zużytych baterii wymienili bielszczanie na lizaki. W walentynki w mieście odbyła się ogólnopolska akcja Dominika Dobrowolskiego „Kocham recykling”.

baterie
250 kg zużytych baterii wymienili bielszczanie na lizaki.


- Akcja „Bielsko-kocha recykling” przebiegała bardzo intensywnie, byliśmy zaskoczeni aż takim zainteresowaniem i zaangażowaniem bielszczan. Przy naszych stoiskach spotykaliśmy dzieci, ludzi młodych jak i ludzi starszych, którzy przeważnie przynosili nie po 7 baterii a po kilkanaście lub kilkadziesiąt - mówi koordynatorka akcji Anna Kastura.

Przez 8 godzin bielszczanom udało się zebrać około 250 kg baterii. W akcji wzięło udział 16 wolontariuszy, 4 opiekunów, koordynator - Anna Kastura oraz prezes Fundacji Czysta Ziemia na Rzecz Walki z Odpadami- Krystyna Dec. Baterie były odbierane głównie w 3 miejscach - Galerii Sfera, Gemini Park oraz w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Pudełka na baterie rozstawiły również Drogerie "Bolo" w Bielsku-Białej. Akcja trwała w godzinach od 11:00 do 19:00.

Akcję w Bielsku-Białej zorganizowała Fundacja Czysta Ziemia na Rzecz Walki z Odpadami.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.