Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2024
  • wyświetleń: 1958

Piraci na bielskich drogach. Jeden z nich pędził po mieście ponad 120 km/h

W ostatnich dniach bielscy mundurowi zatrzymali piątkę kierowców, którzy w terenie zabudowanym - w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h - jechali grubo ponad setkę.

Bielscy mundurowi złapali pięciu piratów drogowych
Bielscy mundurowi w ciągu kilku dni złapali pięciu piratów drogowych · fot. KMP Bielsko-Biała


Dwóch z nich zostało złapanych jeszcze w piątek (2 lutego).

- W Rudzicy na ulicy Strumieńskiej 47-letni kierujący pojazdem Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h (103/50), natomiast w Bielsku-Białej na ulicy Żywieckiej 51-latek poruszał się Fordem z prędkością 102 km/h, czyli o 52 kilometry za szybko. Obaj kierujący nie tylko stracili prawo jazdy, ale zostali także ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i zostało im przypisane po 13 punktów karnych - relacjonuje st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Trzech kolejnych wpadło na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej.

- W sobotę 22-latek jadący Oplem przekroczył prędkość o 56 km/h. Oczywiście stracił już prawo jazdy, otrzymał mandat karny w kwocie 1 500 zł i 13 punktów karnych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni kierujący Audi, który poruszał się z prędkością 122 km/h, czyli o 72 km więcej niż dopuszczały przepisy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, gdyż podczas kontroli okazało się, że kierujący posiada decyzję o cofnięciu uprawnień, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. Oczywiście kierującego czeka także wysoka grzywna za przekroczenie prędkości, nałożona przez sąd. Ostatni "pirat drogowy", jadący Fiatem, wpadł w ręce mundurowych we wtorek. Tym razem kierujący jechał z prędkością 101 km/h. 45-latek został ukarany mandatem 1500 złotych i 13 punktami karnymi - wyjaśnia Kocur.

Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też nie może być żadnej pobłażliwości i taryfy ulgowej dla tak nieodpowiedzialnych kierowców.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.