bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2011
  • wyświetleń: 2720

Groźny pożar przy Andrychowskiej

Siedem zastępów straży pożarnej, łącznie 26 strażaków przez blisko pięć godzin działało 23 lutego wieczorem od godziny 20.47 podczas pożaru boksów piwnicznych w bloku mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ul. Andrychowskiej.

Strażak


Ponieważ w budynku panowało bardzo duże zadymienie dowódca akcji podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców z parteru i I piętra - łącznie 20 osób. Na miejsce zadysponowano autobus MZK dla ewakuowanych osób.

Strażacy podali dwa prądy wody do piwnicy. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do wyrzucania na zewnątrz spalonych i nadpalonych konstrukcji drewnianych z piwnic. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Gazowe, Energetyczne oraz przedstawicieli spółdzielni wraz z elektrykiem i hydraulikiem spółdzielni. Odcięto dopływ gazu oraz prądu do budynku. Po sprawdzeniu pomieszczeń strażacy dokonali pomiarów tlenku węgla wynik wskazywał 0ppm, a dowódca akcji zezwolił na powrót lokatorów do mieszkań. Do godziny 100 w nocy pozostawiono zastęp z OSP Stare Bielsko w celu dozorowania pogorzeliska.

Straty oszacowano wstępnie na 10 tys. zł. i wynikają one z uszkodzenia instalacji wodnej, elektrycznej, opalonych ścian, odkształcenia dwóch plastikowych okien piwnicznych.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.