Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2024
  • 7 stycznia 2024
  • wyświetleń: 64385

Rozwiązanie spółki FCA Powertrain Poland. Wszyscy pracownicy do zwolnienia

2 stycznia br. nadzwyczajne zgromadzenie wspólników FCA Powertrain Poland Sp.z o.o. podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki oraz powołaniu likwidatora.

fca
Fabryka FCA Powertrain Poland · fot. FCA Poland


Informację o rozwiązaniu spółki FCA Powertrain Poland potwierdza w rozmowie z naszym portalem Wanda Stróżyk, przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność przy FCA Poland S.A.

- Dyrekcja poinformowała nas dziś o likwidacji zakładu FCA Powertrain Poland.Tym samym wręczono nam pismo o zwolnieniach grupowych wszystkich 468 pracowników - informuje Wanda Stróżyk.

Spółka FCA Powertrain Poland, podobnie jak w przypadku ubiegłorocznych zwolnień grupowych, które dotknęły 300 pracowników, powołuje się na spadek zamówień na silniki, co ma związek z wprowadzoną przez Komisję Europejską regulacją dotyczącą emisji spalin.

Przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność przy FCA Poland S.A. zapowiedziała, że związek przystępuje do negocjacji porozumienia odnośnie odpraw pracowników. Pierwsze spotkanie z przedstawicielami spółki zaplanowano na 9 stycznia.

- Będziemy negocjować odprawy. Myślę, że nie powinny być gorsze niż w ubiegłym roku - informuje Wanda Stróżyk. Jak dodaje przewodnicząca Solidarności pracownicy FCA Powertrain Poland będą mogli skorzystać z pracy w innych spółkach grupy Stellantis.

Przypominamy, że w 2023 roku spółka zwolniła 300 pracowników. Związkom zawodowym udało się wynegocjować na tyle korzystne warunki odejścia, że chętnych pracowników do zwolnienia było znacznie więcej - ponad 500 osób.

W okresie likwidacji spółka działa pod nazwą FCA Powertrain Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji. Likwidatorem jest Andrzej Tokarz.

st / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.