bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2013
  • wyświetleń: 1501

Nagroda za odnalezienie tablicy

W sobotę 2 lutego Strzelecki Obwód Piechoty Górskiej złożył zawiadomienie o kradzieży tablicy pamiątkowej, poświęconej 21. Dywizji Piechoty Górskiej i jej dowódcy gen. Józefowi Kustroniowi.

tablica
Tak wygląda skradziona tablica


- Bez względu na to, co kierowało sprawcami tego czynu, należy uznać ten akt za haniebny i godny najmocniejszego potępienia - informują członkowie Strzeleckiego Obwodu Piechoty Górskiej.

Przypominamy, że nie jest to pierwszy akt wandalizmu, dokonany na pamiątkowej płycie. W Boże Narodzenie 2008 roku nieznani do dziś sprawcy zdewastowali ją poprzez pomazanie farbą. Również wtedy strzelcy nie zostawili sprawy samej sobie i podjęli się jej szybkiego oczyszczenia.

- Zarówno 21. Dywizja jak i jej bohaterski Generał zasługują w naszym mieście na wieczną cześć. Mamy nadzieję, że policja odnajdzie tablicę i surowo ukarze sprawców kradzieży - dodają Strzelcy.

Dla znalazcy skradzionej tablicy lub dla osoby, dzięki której uda się ustalić sprawców kradzieży, zostanie przekazana nagroda pieniężna aktualnie wynosząca 450 zł. Informacje należy zgłaszać pod nr tel. 512 999 179 oraz 607 914 980.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.