Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2023
  • 26 listopada 2023
  • wyświetleń: 32847

[FOTO] Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg. Ustalono tożsamość zmarłego

We wtorek 21 listopada o godzinie 8.40 na torach kolejowych w rejonie ulicy Przędzalniczej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia pieszego przez pociąg. Ruch pociągów na linii Żywiec - Bielsko-Biała prowadzony był jednym torem, a podróżni musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami na całej linii kolejowej S5 ze Zwardonia do Katowic, kursującej m.in. przez Czechowice-Dziedzice, Pszczynę i Tychy.

Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Bielsku-Białej - 21.11.2023 · fot. sid / bielsko.info


Służbom udało się ustalić, że śmierć poniósł 54-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Prokuratura bada okoliczności tragedii.

Informację o "potrąceniu osoby postronnej przez pociąg nr 94758 relacji Zwardoń - Katowice" potwierdziły także Koleje Śląskie. Kurs został odwołany, a około 200 podróżnych przesiadło się na pociąg numer 94762 - w akcji pomagały służby ratunkowe.

Podróżni musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu pociągów, które dodatkowo potęguje przebudowa linii kolejowej nr 139 na odcinku od Goczałkowic do Tychów - ruch od Goczałkowic do Pszczyny oraz od Pszczyny do Kobióra odbywa się po jednym torze.

Bieżące informacje na temat utrudnień można znaleźć na www.kolejeslaskie.com.

kr, mp, sid / bielsko.info