Wiadomości

  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 255

Jak ustawić zraszacze ogrodowe?

Materiał partnera:

Zraszacze ogrodowe zapewniają automatyczne nawadnianie trawników, rabat kwiatowych, warzywników czy sadów owocowych. Jednak efektywność urządzeń zależy m.in. od ich prawidłowego rozmieszczenia. W poradniku przeczytasz, jak ustawić zraszacze ogrodowe i wybrać rozwiązania najlepiej dopasowane do własnych potrzeb. Z naszymi wskazówkami na pewno zadbasz o piękną, zieloną przestrzeń przed domem.

zraszacz ogrodowy


Zraszacze ogrodowe - uniwersalne rozwiązanieZraszacze ogrodowe umożliwiają nawadnianie roślin na każdym podwórku. W dobrych sklepach z powodzeniem znajdziesz idealne rozwiązania na małą przestrzeń, a także urządzenia, które znakomicie sprawdzą się w dużych ogrodach.

Zraszacze ogrodowe rozpylają wodę pod odpowiednim ciśnieniem i kątem. Właściwy dobór tych parametrów zapewnia prawidłowy rozwój roślin. Ponadto automatyzacja nawadniania pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Wreszcie zapomnisz o noszeniu ciężkiej konewki i ręcznym podlewaniu upraw.

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty, zastanów się, jak ustawić zraszacze ogrodowe oraz ile urządzeń potrzebujesz. Ponadto dobierz rozwiązania dopasowane do powierzchni zielonego zakątka. Na stronie https://www.podlane.pl/zraszacze-ogrodowe-cat-202 znajdziesz zraszacze, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Rodzaje zraszaczy ogrodowychOptymalne ustawienie zraszaczy zależy od powierzchni ogrodu, a także rodzaju urządzeń, na jakie się zdecydujesz. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wyróżniamy:

  • Zraszacze statyczne - charakteryzują się prostą budową, co zapewnia trwałość i bezawaryjną pracę. Są przeznaczone do nawadniania niewielkich przestrzeni o nieskomplikowanych kształtach.
  • Zraszacze rotacyjne - wszechstronne urządzenia, które znajdą zastosowanie na średnich i dużych przestrzeniach. Jak sama nazwa mówi, turbiny pracują w sposób rotacyjny, a zakres zraszania można swobodnie regulować.


Ponadto zraszacze różnią się ze względu na sposób montażu. Obok klasycznych rozwiązań możesz wybrać zraszacz wynurzalny, a także sięgnąć po specjalny statyw do urządzeń dookolnych, wahadłowych i wielofunkcyjnych.

Prawidłowe ustawienie zraszaczy ogrodowychPrzy rozmieszczeniu zraszaczy ogrodowych zwróć uwagę na charakter i powierzchnię ogrodu. Jeśli chcesz nawodnić przestrzeń o zróżnicowanym kształcie, sięgnij po dysze regulowane, które pozwolą Ci ustawić dowolny kąt nawadniania. Takie rozwiązanie sprawdzi się dobrze, np. na łukach.

Jak ustawić zraszacze ogrodowe? Dobra praktyka nakazuje, że każda roślina powinna być nawadniana przez 2 zraszacze. Aby uzyskać taki efekt, ustaw urządzenia promień w promień. Wówczas na końcu zasięgu zraszacza znajduje się kolejny zraszacz.

Najprostszym, a zarazem efektywnym sposobem jest podział przestrzeni na kwadraty.W ich narożnikach umieść zraszacze o zasięgu 90°. Natomiast w połowie każdego z boków - urządzenia o zasięgu 180°.

Pamiętaj o wyborze trwałych sprzętów od renomowanych producentów. W tym celu zapoznaj się z ofertą sklepu Polane.pl. Ponadto możesz liczyć na fachowe wskazówki tutejszych ekspertów.