Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2023
  • 27 listopada 2023
  • wyświetleń: 3042

Strażacy-ochotnicy z podwyżkami. Dostali więcej niż było w planach

Na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i ich mienia. Gdy pojawia się zagrożenie, rzucają wszystko i bez zastanowienia ruszają do akcji. Dlatego też ich poświęcenie postanowili docenić bielscy radni i przegłosowali zmiany dotyczące podwyżek ich wynagrodzeń.

Bielski WORD przeszkolił strażaków z OSP w zakresie kierowania ruchem przy zabezpieczeniu imprez masowych
fot.ilustracyjne · fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB


Trudno sobie wyobrazić polskie - nie tyle miasteczko - ale duże miasto, jak Bielsko-Biała, bez jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Co prawda druhowie są ochotnikami i na co dzień oprócz trwania w gotowości do niesienie pomocy mieszkańcom, wykonują zwykłe czynności - pracują, uczą się, itp. Jedyne środki, jakie otrzymują, to za udział w akcjach i szkoleniach.

Do tej pory strażak-ochotnik z Bielska-Białej za rozpoczętą godzinę akcji bojowej otrzymywał 32,32 zł, a za rozpoczętą godzinę szkolenia - 15 zł. Tymczasem do bielskich radnych trafił projekt zwiększający tę pierwszą stawkę do 35 złotych.

I ta kwota - ostatecznie - została zmieniona.

- Jednogłośnie podnieśliśmy ekwiwalent dla druhów z OSP, którzy uczestniczą w akcjach ratujących życie i dobytek ludzi. Dzięki autopoprawce Jarosława Klimaszewskiego, prezydent Bielska-Białej, będzie to 40 złotych - poinformował radny Maksymilian Pryga.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.