Wiadomości

  • 31 października 2023
  • 2 listopada 2023
  • wyświetleń: 7580

Podbeskidzie z trzecimi najwyższymi przychodami w lidze. Ponad 5 000 000 złotych z miejskiej kasy

1 Liga opublikowała szczegółowy raport finansowy dotyczący ubiegłego sezonu. Chociaż Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończyło go na siódmym miejscu w ligowej tabeli - tuż za strefą baraży o awans do Ekstraklasy - to miało trzeci najwyższy przychód wśród wszystkich ekip.

stadion miejski
stadion miejski · fot. bielsko.info


Drużyna spod Klimczoka osiągnęła w poprzednim sezonie 14 milionów złotych przychodu, z czego 800 tysięcy to zysk z transferów, a 13,2 miliona to przychód z podstawowej działalności. Składają się na niego pieniądze zarobione w trakcie dni meczowych, wpływów z praw mediowych i marketingowych oraz umów sponsorskich czy reklam.

W raporcie czytamy też, że Podbeskidzie w ubiegłym sezonie otrzymało 5,1 miliona złotych dotacji od miasta Bielsko-Biała, które jest jego współwłaścicielem. 4,1 miliona to z kolei wpływy od sponsorów klubu - Górale promowali łącznie 62 marki, a największą ekspozycję miał sprzedawca przetworów mięsnych Łukosz.

Klub uzyskał też przychód w wysokości 1 miliona złotych z tytułu dnia meczowego. Na obiekt przy Rychlińskiego, który ma pojemność 15 056 miejsc - przychodziło średnio 4014 kibiców na mecz.

Od Podbeskidzia wyższe przychody w sezonie 2022/2023 osiągnęły tylko Wisła Kraków oraz Stal Rzeszów. Z pełnym raportem można zapoznać się tutaj.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.