Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2023
  • 28 października 2023
  • wyświetleń: 6084

Miasto chce wprowadzić zmiany w odbiorze odpadów. Pyta mieszkańców o zdanie

Rada Miejska w Bielsku-Białej chce wprowadzić zmiany dotyczące odbioru odpadów roślinnych z przydomowych ogródków. W myśl nowych przepisów, właściciele nieruchomości będą mogli oddać piętnaście worków z takimi odpadami w ciągu roku, nie więcej jednak niż 4 miesięcznie.

Rada Miejska w Bielsku-Białej chce wprowadzić zmiany dotyczące systemu odbioru odpadów roślinnych z terenu zamieszk
Rada Miejska w Bielsku-Białej chce wprowadzić zmiany dotyczące systemu odbioru odpadów roślinnych z terenu zamieszkałych nieruchomości · fot. fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Do tej pory ilości worków z odpadami roślinnymi, które mogli oddać mieszkańcy, różniły się w poszczególnych miesiącach - w jednych można było ich wystawić przed dom więcej, w innych mniej. Wielu bielszczan nie było jednak nie było zadowolonych z takiego systemu, dlatego też ratusz zaproponował jego ujednolicenie.

Nowelizacja przepisów zakłada, że co miesiąc każdy właściciel nieruchomości będzie mógł wystawić przed dom maksymalnie cztery 120-litrowe worki do odbioru miesięcznie i 15 w ciągu całego roku. Jeśli będzie miał ich więcej, to każdy dodatkowy może zawieźć (także w ramach obowiązującej stawki) bezpośrednio do PSZOK-u.

Zanim jednak nowe regulacje wejdą w życie, ratusz ogłosił konsultacje w których wziąć udział mogą wszyscy mieszkańcy miasta. Zostały już otwarte i potrwają do 8 listopada.

Swoją opinię można przesłać w trojaki sposób: przez formularz elektroniczny na stronie bielskiego ratusza, mailowo na adres bgo@um.bielsko-biala.pl albo drogą listową do Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 5, pokój 404.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.