bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2203

Infokiosk w bielskiej komendzie

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowoczesny terminal informacyjny, tzw. infokiosk. Urządzenie znajduje się w poczekalni budynku, stąd też wszystkie osoby odwiedzające komendę będą mogły bezpłatnie przeglądać strony internetowe organów administracji państwowej.

infokiosk, policja
Infokiosk w bielskiej komendzie · fot. Policja


Urządzenie ma pełnić funkcje informacyjne. Od teraz każdy petent oczekujący w poczekalni może przeglądać, m.in. policyjną stronę internetową. Bezpośrednim celem projektu infokiosków w jednostkach śląskiej Policji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Publiczne punkty dostępu mają służyć popularyzacji internetu jako wygodnego źródła aktualnych informacji i usług świadczonych przez organy administracji publicznej drogą elektroniczną. Narzędzia te uczynią również możliwym kontakt i wymianę informacji z Policją w sposób nowoczesny.

Bielska komenda została wyposażona w infokiosk w ramach projektu: „Budowa systemu internetowych usług informacyjnych z wykorzystaniem sieci infokiosków w jednostkach Policji śląskiej”. Opiewający na kwotę 1.216.860 złotych projekt, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zakłada stworzenie sieci 33 publicznych punktów dostępu do internetu, zlokalizowanych w terenowych jednostkach policji na obszarze województwa śląskiego.

Inwestycja została zrealizowana w zakresie działania „Rozwój elektronicznych usług publicznych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, którego głównym celem jest tworzenie warunków dla sprawnego rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.