![[WIDEO, FOTO] Trąba powietrzna w Bielsku-Białej! Ponad 100 interwencji strażaków!](https://img.bielsko.info/ib/d0b0e2067165c6113a4f45aaec122c66/12/2023/08/skutki_burzy_ktora_przeszla_przez_bielsko_biala_22_08_2023_778c.jpeg)
Reklama
Wiadomości
- 17 sierpnia 2023
- wyświetleń: 2522
Chcą nowego przejścia dla pieszych. Ratusz odpowiada
Mieszkańcy Wapienicy domagają się wyznaczenia nowego przejścia dla pieszych na ul. Międzyrzeckiej, w rejonie Fit-Parku i dawnego biurowca FSM. Interwencję w tej sprawie podjął jeden z radnych, na którego pismo odpowiedzieli przedstawiciele Ratusza.

- Mieszkańcy wskazują, że przedmiotowy odcinek ulicy należy do bardzo niebezpiecznych - pisze w interpelacji radny Konrad Łoś. - We wskazanym miejscu dochodzi do bardzo groźnych sytuacji, także z udziałem dzieci. Kierowcy nie zachowują należytej ostrożności. Korzystanie z parku wymaga bezpiecznego skomunikowania dojść w jego obrębie, a niestety tak nie jest. Przejście od strony biurowca na drugą stronę jezdni jest bardzo niebezpieczne i utrudnione. Ponadto, sąsiedztwo kościoła powoduje, że ulica Międzyrzecka jest uczęszczana przez wielu pieszych, którzy udając się na nabożeństwo lub odwiedzając cmentarz nie mają możliwości bezpiecznej przeprawy przez ulicę - dodaje.
Radny zauważa też, że w trakcie modernizacji ul. Międzyrzeckiej było wyznaczone przejście dla pieszych w opisywanym miejscu. - Aktualnie pozostały po nim jedynie obniżone krawężniki przystosowane do nieistniejącej już "zebry" - podkreśla.
Jak w odpowiedzi wyjaśnia wiceprezydent Przemysław Kamiński, na ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Co więcej, zgodnie z przepisami przejścia powinno się wyznaczać na głównych drogach, gdzie ruch pieszych jest intensywny.
Prawo zezwala także na przechodzenie przez drogę, gdy odległość od przejścia przekracza 100 metrów. - Dlatego też przekraczanie ul. Międzyrzeckiej, na wysokości biurowca dawnego FSM, jest dozwolone. Wykonanie obniżenia krawężnika w tym miejscu wskazuje możliwy, komfortowy i bezpieczny obszar przejścia (tzw. przejście sugerowane) - dodaje przedstawiciel Ratusza.
Zdaniem Kamińskiego wyznaczenie typowego przejścia dla pieszych nie jest gwarancją bezpieczeństwa. - Pieszy na przejściu sugerowanym zachowuje wzmożoną ostrożność i uwagę, przeciwnie do zachowań pieszych korzystających z przejścia przy obecnym przywileju pierwszeństwa - uważa wiceprezydent.
Reklama
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
ZOBACZ TAKŻE

GDDKiA poprawi bezpieczeństwo pieszych przy ekspresówkach w Bielsku-Białej

Gorący tematNa przejściach będzie bezpieczniej. Zamontują nowoczesne rozwiązania

26 września"Budzimy zrozumienie". W jednym miejscu będzie można skorzystać z porad wielu instytucji

Mieszkańcy Hałcnowa narzekają na korki. Ratusz odpowiada

Kosztowne wypadki przy pracy. ZUS w Bielsku-Białej wypłacił ponad 3,8 mln zł
