Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2023
  • 22 lipca 2023
  • wyświetleń: 3502

Miasto będzie wykaszać rdestowiec. Coraz więcej skupisk na terenie Bielska-Białej

Rdestowiec to inwazyjna roślina, którą można spotkać przy brzegach rzek czy potoków. Nie brakuje jej też na terenie Bielska-Białej, a rozrost tego szkodnika skutecznie ogranicza lokalną roślinność. Zapytaliśmy Ratusz o działania związane z jego wycinką.

Gałązka rdestowca ostrokończystego.
Gałązka rdestowca ostrokończystego. · fot. wikipedia.org


Na szkodliwość rdestowca uwagę zwraca Rada Osiedla Mikuszowice Krakowskie. Gatunek ten występuje bowiem przy brzegach Białki, ale nie tylko. Jak wynika z map Geoserwisu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, na terenie Bielska-Białej znaleźć można dwa duże skupiska (w Wapienicy i Starym Bielsku) oraz kilkadziesiąt mniejszych - Śródmieściu, Białej Krakowskiej, Górnym Przedmieściu czy właśnie Mikuszowicach Krakowskich.

Loading...


Do bielskiego Ratusza wysłaliśmy zapytanie dotyczące działań miasta w zakresie wycinki tego gatunku oraz potencjalnej współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Uczelnia bowiem przeprowadza testy różnych metod jego zwalczania. - Wydział Gospodarki Miejskiej, zajmujący się usuwaniem Inwazyjnych Gatunków Obcych na terenach należących do gminy, regularnie przeprowadza działania związane z koszeniem odrostów rdestowca. Urząd Miejski nie podjął do tej pory współpracy z Uniwersytetem Śląskim w zakresie zwalczania tego inwazyjnego gatunku obcego - czytamy w odpowiedzi Wydziału Prasowego UM Bielsko-Biała.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.