Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2023
  • 23 lipca 2023
  • wyświetleń: 1857

8 skrajnie zaniedbanych psiaków dochodzi do zdrowia. Będą potrzebne nowe domy

Ośmioma skrajnie zaniedbanymi psami z Żywiecczyzny zaopiekowali się inspektorzy OTOZ Animals Bielsko-Biała. Zwierzęta zostały odebrane podczas interwencji, która miała miejsce w poniedziałek 17 lipca. Były głodne, zapchlone i zarobaczone. Niektóre miały wybite zęby i połamane ogony. Potrzebne jest wsparcie.

8 skrajnie zaniedbanych psów odebranych podczas interwencji OTOZ Animals - 17.07.2023 · fot. OTOZ Animals


OTOZ Animals Bielsko-Biała z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach prosi o pomoc.

- Nie otrzymujemy żadnych dotacji - ani od lokalnych władz samorządowych ani krajowych. Dlatego potrzebujemy pomocy w leczeniu i utrzymaniu ośmiu psów. Pomimo ciężkiej sytuacji, w jakiej znajduje się nasz oddział, nie mogliśmy przejść obojętnie obok takiego ogromu cierpienia - mówią przedstawiciele organizacji.

- Z niedowierzaniem patrzyliśmy na warunki, w których do tej pory żyły - nędza, brud i skrajne zaniedbanie. W miskach zamiast jedzenia lub wody wyłącznie jakaś bliżej nieokreślona breja.
Zwierzaki były bite, głodne, zapchlone, mają świerzb, zakażenie bakteryjne skóry, robaki, połamane ogonki, wybite zęby. Jeden z psiaków ma problem z poruszaniem się. Zwierzakom towarzyszył codzienny ból i strach na widok człowieka. Sunie rodziły co cieczkę, a szczeniaki albo umierały same albo były likwidowane. Te psy dostały wyrok za to, że żyją, że urodziły się w tym okropnym miejscu
- relacjonują opiekunowie zwierząt.

Loading...


Potrzebne są pieniądze na leczenie i opłacenie hoteliku dla zwierząt. Całkowity koszt miesięcznego pobytu całej ósemki w tym miejscu to ponad 10 tysięcy złotych!

Wszystkie psy objęte zostały opieką weterynaryjną. Powoli przechodzą całą diagnostykę. Organizacja musi opłacić badania. Ich skóra jest w fatalnym stanie.

- Przez długi czas odczuwały świąd, pchły zjadały je żywcem! Ciągłe swędzenie, niepokój - ile się te małe ciałka wycierpiały - wiedzą tylko one! Oczywiście musimy znaleźć im domy - cudowne, ciepłe,... najlepsze! - czytamy w relacji w mediach społecznościowych.

OTOZ Animals poszukuje domów tymczasowych bądź stałych dla psiaków. Prosi też o wsparcie finansowe.

Loading...


- Bez Państwa pomocy nie poradzimy sobie z pomocą dla nich... Dlatego apel o pomoc kierujemy do wszystkich, którzy czytają nasze posty. Musimy uratować ich życie!! Musimy zebrać kwotę na ich leczenie i utrzymanie! Prosimy każdego dobrego zwierzoluba, żeby wsparł naszą zbiórkę i zobaczył, że My czyli 3 osoby, robimy w co naszej mocy dla tych zwierząt, ale bez pieniędzy nie przetrwamy... Walczymy o każdy dzień, ale nie jesteśmy w stanie sprostać temu wszystkiemu. Dlatego każda pomoc jest nam bardzo potrzebna! Za każde okazane wsparcie dziękujemy w imieniu naszych ukochanych czworonogów - mówią przedstawiciele organizacji.

Link do zbiórki:Numer konta w Banku Spółdzielczym: 16 8131 0005 0019 3050 2000 0010.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.