Wiadomości

  • 19 lipca 2023
  • wyświetleń: 1706

[FOTO] Przeprowadzą redukcję drzew w centrum. "Duże zagrożenie dla bezpieczeństwa"

W środę 19 lipca rozpoczęły się prace pielęgnacyjne drzew rosnących wzdłuż ul. Bohaterów Warszawy a rzeką Białą. Jak poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Gajny, ogrodnik miejski, będą miały na celu przywrócenie statyki drzew, przez co redukcja koron wyniesie ponad 30%.

Przeprowadzą redukcję drzew w centrum. "Duże zagrożenie dla bezpieczeństwa" · fot. Facebook / Dariusz Gajny


- Każdy na pewno zna bujną zieleń przy wjeździe na Plac Ratuszowy. Topole i wierzby z uwagi na zły stan, od kilku lat są cyklicznie obserwowane. Tegoroczny przegląd wykazał duże zagrożenie dla bezpieczeństwa a każdy, kto zna to miejsce mógł zaobserwować wywrot drzew, w zeszłym roku przy krzywym mostku oraz tegorocznej wiosny od strony Ul. Kunickiego/Kołłątaja - poinformował Dariusz Gajny w mediach społecznościowych.

Jak dodał "drzewa, patrząc z daleka, wydają się zdrowe, niestety są już w fazie zamierania, a do tego skrajnie niebezpieczne".

- Dlatego chcąc uniknąć wycinki - bo ta w centrum miasta jest ostatecznością, podejmiemy próbę ich weteranizacji, tak aby wytworzyły nowe korony i przede wszystkim były ponownie bezpieczne - wyjaśnia Gajny.

Prace będą wykonywane przez firmę arborystyczną pod zewnętrznym nadzorem dendrologicznym. Po przeprowadzeniu prac zostanie wykonana analiza przestrzenna w celu dokonania nasadzeń nowych drzew, tak aby w miarę wzrostu nowych nasadzeń redukować drzewa weteranizowane.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.