Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2023
  • wyświetleń: 1544

Zmarł zasłużony radny wojewódzki z okręgu bielskiego. Działał na rzecz kolei w regionie

Nie żyje Andrzej Molin, radny Sejmiku Województwa Śląskiego obecnej kadencji. Miał 69 lat.

Nie żyje Andrzej Molin, radny Sejmiku Województwa Śląskiego.
Nie żyje Andrzej Molin, radny Sejmiku Województwa Śląskiego. · fot. Facebookowy profil Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta


O jego śmierci poinformował dziś rano Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Molin pochodził z Mięrzyrzecza Górnego, działał jednak głównie na Ziemi Cieszyńskiej. Był wicedyrektorem oraz dyrektorem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, tamtejszym radnym (w latach 2006-2010) oraz burmistrzem miasta (2006-2010). Zasiadał też w Radzie Powiatu Cieszyńskiego, a w obecnej kadencji w sejmiku wojewódzkim z list Koalicji Obywatelskiej. Zawodowo związany był też w przeszłości z bielską Fabryką Samochodów Małolitrażowych.

Loading...


W pracy samorządowej poświęcał się tematyce kolejowej oraz drogowej, przede wszystkim w południowym subregionie województwa. Był gorącym zwolennikiem przebudowy linii kolei do Wisły (tak zwanej "Pętli Wiślańskiej") oraz z Bielska-Białej do Skoczowa. Angażował się także w sprawę modernizacji starej drogi z Cieszyna do Bielska-Białej i innych dróg regionu.

- Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Andrzeja Molina, radnego sejmiku śląskiego. To był doświadczony samorządowiec, zawsze oddany sprawom województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem Wisły i subregionu południowego - napisał w mediach społecznościowych marszałek Jakub Chełstowski.

Loading...

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.