Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2023
  • wyświetleń: 1732

Nowy sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim. Kosztował blisko pół miliona złotych

Fotele zabiegowe, wózki anestezjologiczne, a także łóżka szpitalne sterowane elektrycznie trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Sprzęt kosztował 466 000 złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodziły z funduszy europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

Rusza remont w "Wojewódzkim". Pacjenci muszą liczyć się z utrudnieniami
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Z dwóch nowych foteli zabiegowych korzystają pacjenci Oddziału Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Pozwalają one na przeprowadzenie zabiegów w komfortowych warunkach. Możliwość regulacji pozwala na dostosowanie sprzętu do wykonywanej czynności.

Trzynaście wózków anestezjologicznych zamontowanych zostało na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Posiadają po kilka szuflad, pojemniki na odpady oraz uchwyty na akcesoria lekarskie m.in. kroplówki. Są także lekkie, łatwe do mycia i dezynfekcji.

Nowy sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim. Kosztował blisko pół miliona złotych
Nowy sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim. Kosztował blisko pół miliona złotych · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


35 łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie trafiło na oddziały: neurologii z pododdziałem udarowym, urologii i onkologii urologicznej, hematologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz laryngologii i onkologii laryngologicznej.

Łóżka umożliwiają m.in. właściwe ułożenie chorego i zmianę pozycji jego ciała w zależności od potrzeb.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.