bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2204

Pożar poddasza przy ulicy Damrota

We wtorek wieczorem straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Damrota w Bielsku-Białej.

Gdy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, pożarem objęte było mieszkanie na poddaszu. Strażacy przystąpili do gaszenia i przeszukiwania sąsiednich lokali. W jednym z mieszkań znajdował się lokator, którego ratownicy ewakuowali i przekazali zespołowi pogotowia. Lekarz stwierdził, że pacjent nie wymaga hospitalizacji.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych, przewietrzania i oddymiania pomieszczeń. O północy na prośbę mieszkańców budynku na miejsce zdarzenia udał się zastęp z JRG nr 1 celem sprawdzenia pogorzeliska - nie stwierdzono zagrożenia. Prawdopodobnie pożar powstał od piecyka elektrycznego w łazience.

Pożar na Damrota · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


Straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych wynikają ze spalenia się wyposażenia jednego z mieszkań, spaleniu uległa również podbitka dachowa budynku. Ponadto zalane zostały dwa mieszkania wskutek przepalenia rury wodociągowej i działań gaśniczych. W działaniach trwających blisko trzy godziny wzięły udział zastępy z państwowej i wojskowej straży pożarnej.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.