Wiadomości

  • 7 lipca 2023
  • wyświetleń: 4145

Wyniki egzaminów ósmoklasisty. Bielskie szkoły w czołówce

Ponad 2,3 tys. absolwentów bielskich podstawówek przystąpiło w tym roku do egzaminów ósmoklasisty. Wyniki opublikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie pokazują, że poszło im nadzwyczaj dobrze - mieli jedne z najlepszych wyników w województwie śląskim.

egzamin
Uczniowie bielskich szkół podstawowych dobrze poradzili sobie z egzaminami ósmoklasisty. Zdjęcie poglądowe


Młodzi bielszczanie i bielszczanki uzyskali najlepsze wyniki na teście z języka obcego - średni wynik wyniósł 71,42%. Troszkę słabiej poszło im z egzaminem z języka polskiego (średnia 66,14%) i matematyki (58,29%).

Warto dodać, że średnie wyniki w województwie śląskim kształtowały się następująco: 66% z języka obcego, 65% z polskiego i 52% z matematyki.

OKE przyznaje też, z jakimi zadaniami uczniowie sobie dobrze poradzili, a z którymi mieli problemy. W przypadku języka polskiego ósmoklasiści nie mieli większych trudności z "Balladyną". Na egzaminie z matematyki dobre wyniki uzyskali przy obliczaniu wartości pierwiastków kwadratowych z liczb, które są kwadratami liczb wymiernych oraz przy wykonywaniu rachunków pamięciowych. Na języku angielskim z kolei - przy znajdowaniu określonych informacji w oparciu o tekst słuchany. Część uczniów wybrała także język niemiecki i tu najlepsze rezultaty mieli w zadaniu zamkniętym ze znajomości funkcji językowych.

A co sprawiło im kłopoty? Poprawne stopniowanie przysłówków i zapis partykuły "nie" z ich najwyższym stopniem (język polski), operowanie obiektami matematycznymi i przekształcenie równania z jedną niewiadomą oraz zadania wymagające znajomości środków językowych na języku angielskim oraz tworzenie wypowiedzi pisemnej na niemieckim.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.