REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 8 lipca 2023
  • 12 lipca 2023
  • wyświetleń: 4830

Totalny cyrk na Grażyńskiego. Nowe zwężenie ze sporymi problemami

W poniedziałek, 10 lipca zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą MZD w Bielsku-Białej, wprowadzony został kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu związany z przebudową ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mowa o zwężeniu w rejonie ronda u zbiegu ulic Kwiatkowskiego i Grażyńskiego (Rondo Ofiar Katynia). - To co tam się aktualnie dzieje można określić tylko w jeden sposób - totalny cyrk - informował w poniedziałek, 10 lipca portal Bielskie Drogi.Kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu związany jest z wyłączeniem części powierzchni ronda na skrzyżowaniu ulic Eugeniusza Kwiatkowskiego i Michała Grażyńskiego. - Ruch na skrzyżowaniu sterowany będzie przez sygnalizację wahadłową. Prosimy zachować szczególną ostrożność w obrębie prowadzonych prac - mogliśmy przeczytać w komunikacie MZD.

- Faktycznie jest sygnalizacja świetlna, ale kompletnie nie zdała egzaminu. Z naszych obserwacji wynika, że w niektórych momentach z dwóch kierunków może świecić się zielone światło. Kierowcy spotykają się na środku i później jest spory problem z odblokowaniem zwężenia. O potencjalnym problemie chwilę przed publikacją artykułu powiadomiliśmy kierownictwo MZD w Bielsku-Białej. Zostaliśmy zapewnieni, że na miejsce niezwłocznie mają się udać serwisanci, którzy zweryfikują te doniesienia i jeśli będzie taka konieczność, wyregulują działanie sygnalizacji świetlnej - poinformował portal http://www.bielskiedrogi.pl w poniedziałkowe przedpołudnie.

W poniedziałek krótko przed godziną 10.00 na zwężonym fragmencie ronda doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zahaczył o bok samochodu osobowego. Widoczna na filmie karetka pogotowia ratunkowego została wezwana do kierującej pojazdem osobowym. Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży została profilaktycznie przebadana przez zespół ratownictwa medycznego. Na filmie również widać, że ambulans miał spore problemy z przejazdem przez zwężony fragment drogi.

Trwa rozbudowa  ul. Kwiatkowskiego. Będą kolejne utrudnienia
Zmiany w organizacji ruchu · fot. MZD Bielsko-Biała

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.