Wiadomości
- 9 stycznia 2025
- 11 stycznia 2025
- wyświetleń: 12279
Jest światło w tunelu. W wakacje zakończy się remont ul. Kwiatkowskiego
Najważniejszą inwestycją Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej w 2024 roku była rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego, obejmująca budowę nowego mostu nad linią kolejową. Prace są na finiszu i mają się zakończyć w czerwcu.

Wykonawcą inwestycji, zleconej przez Miejski Zarząd Dróg, jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie. Projekt obejmuje kompleksową przebudowę północnej części Bielska-Białej, w tym budowę nowego mostu nad torami kolejowymi, rozbiórkę starego wiaduktu, modernizację ulic Kwiatkowskiego i Grażyńskiego oraz Ronda Ofiar Katynia. Ponadto, inwestycja zakłada budowę windy i schodów na peron kolejowy, rozbudowę mostu nad potokiem Starobielskim oraz modernizację sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i energetycznej.
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 70 milionów złotych brutto. Warto podkreślić, że połowę tej kwoty, czyli 35 milionów złotych, stanowi dofinansowanie z programu Polski Ład.
ZOBACZ TAKŻE
Komunikacja publiczna w liczbach
Gorący tematGłos pasażerów w sieci - przeciw autobusom ISUZU
Plac zabaw to nie tylko zabawa. Ile kosztuje dziecięca radość?
Plan był śmiały, oferty zabrakło, terenówki (póki co) nie będzie
Gorący temat[FOTO] Zakończyła się budowa nowego węzła. Jest zapowiedź kolejnych prac
[FOTO] Elektryczne przegubowce już w Bielsku-Białej. MZK stawia na nowoczesny tabor
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







