Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2023
  • 9 lipca 2023
  • wyświetleń: 14187

Co się stało z KaramBBą? Jest odpowiedź Ratusza

KaramBBa - to nazwa ciastka, które ma promować Bielsko-Białą. Smak, wygląd, kolor ciastka - wszystko nawiązuje do Bielska-Białej. KaramBBa to beza przełożona białą masą z nutką ajerkoniaku i konfiturą z czarnego bzu. Pytanie tylko - gdzie je można dostać?

karambba
Co się stało z KaramBBą? Jest odpowiedź Ratusza · fot. bielsko.tv


Przypomnijmy, ciasto KaramBBa w Bielsku-Białej pojawiło się 2 lata temu.

- Pomysł na to, aby Bielsko-Biała miało swoje ciastko, zrodził się podczas planowania programu obchodów jubileuszu połączenia miast. Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej złożył wtedy propozycję z Ciastkiem BB. Poznań ma rogale marcińskie, Wadowice - kremówki, my mamy cukiernie, mamy cukierników, ale cały czas brakowało nam ciastka, które nas wyróżnia. Dlatego odbył się konkurs wewnątrzszkolny, a później miejski na ciastko promujące miasto - mówił naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego Przemysław Smyczek.

Oficjalne ciastko Bielska-Białej: KaramBBa z hyćką · fot. UM Bielsko-Biała


Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Do tematu postanowił wrócić radny Edward Kołek.

- Bardzo proszę o szczegółowe informacje na temat sposobów wykorzystywania bielskiego, reprezentacyjnego ciastka KaramBBa do promowania w regionie i w samym Bielsku-Białej naszego miasta. Czy i w jaki sposób Ratusz promuje miasto, informując turystów i mieszkańców naszego regionu czy województwa o istnieniu ciastka KaramBBa, które jakiś czas temu wygrało konkurs na ciastko najlepiej reklamujące atuty naszego miasta? Kto obecnie posiada certyfikat na wypiekanie tego ciastka? Gdzie KaramBBa jest dostępna, gdzie można ją spożyć na miejscu lub kupić na wynos? Czy w gminnych budynkach lub lokalach (np. w Biurze Informacji Turystycznej) wiszą informacje na temat KaramBBy? - dopytywał przedstawiciel mieszkańców, jednocześnie podkreślając, że "trwa już sezon turystyczny, na ulicach Bielska-Białej jest coraz więcej gości...".

- Może warto zadbać o KaramBBę i i jej promocyjną funkcję? - zasugerował.

karambba
Co się stało z KaramBBą? Jest odpowiedź Ratusza · fot. bielsko.tv


Tymczasem Adam Ruśniak, zastepca prezydenta Bielska-Białej przyppomina, że "ciastko KaramBBa nie wygrało konkursu na miejskie ciastko, ponieważ jury konkursu nie wyłoniło zwycięzcy spośród zgłoszonych propozycji".

- Informacja o stworzeniu miejskiego ciastka KaramBBa była szeroko rozpowszechnianie przez media o zasięgu miejskim, regionalnym oraz ogólnopolskim, m. in. w jednym z najpopularniejszych programów informacyjnych - Teleekspresie. Certyfikat na wypiek ciastka posiadają obecnie Cukiernia Imbryk, w której ciastko nabyć można w sprzedaży ciągłej oraz Cukiernia Dawne Smaki na podstawie wcześniej złożonego zmówienia. Informacja o ciastku KaramBBa jest w sposób ciągły dostępna w Miejskim Centrum - poinformował wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.