REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 22 czerwca 2023
  • 30 czerwca 2023
  • wyświetleń: 11153

[FOTO] Onkolog z Bielska-Białej Lekarzem Dziesięciolecia!

W środę 21 czerwca w Teatrze Palladium w Warszawie, Onkofundacja Alivia podsumowała 10 lat istnienia portalu Onkomapa.pl i wyróżniła najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów w Polsce. Laureatów wybrali sami pacjenci. Wśród nich jest onkolog z Bielska-Białej, który otrzymał tytuł Lekarza Dziesięciolecia przyjaznego pacjentom onkologicznym w Polsce!

Dr n. med. Rafał Wiśniowski Lekarzem Dziesięciolecia - 21.06.2023 · fot. Agnieszka Gorgoń-Komor


Do ostatniego dnia konkursu trwała zacięta rywalizacja zarówno pomiędzy szpitalami, jak i specjalistami. W szranki stanęło blisko kilka tysięcy lekarzy i 120 ośrodków onkologicznych! Placówki i medycy byli oceniani według ściśle określonych kryteriów. W kategorii lekarzy pod uwagę były brane m.in. takie wskaźniki jak: uprzejmość, otwartość lekarza na zadawane pytania czy sposób komunikacji. A w kategorii ośrodków onkologicznych chorzy mogli ocenić m.in. organizację leczenia w szpitalu i przestrzeganie praw pacjenta.

Tytuł Lekarza Dziesięciolecia przyjaznego pacjentom onkologicznym w Polsce otrzymali: lek. Kamil Kuć (Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu), dr n. med. Rafał Wiśniowski (Beskidzkie Centrum Onkologii w Bielsku-Białej) oraz dr n. med Robert Chmielewski (Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie).

Doktor z Beskidzkiego Centrum Onkologii otrzymał również wyróżnienie w skali województwa! Gratulujemy!

Jeśli chodzi o placówki, pacjenci najwyżej ocenili Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Drugie miejsce w rankingu zajęło Radomskie Centrum Onkologii im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 76′. Na podium znalazło się też Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Szczegóły na stronie Fundacji: https://alivia.org.pl/aktualnosci/pacjenci-wybrali-najbardziej-przyjazne-szpitale-onkologiczne/

ar / bielsko.info

źródło: Fundacja Alivia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.